Hurá, je to tady! Kontrola obyvatel jako za Třetí říše

Bydlíte na koleji? V podnájmu? Často se stěhujete? Tak si držte klobouky. Ultrabolševik Chovanec (kterého ústavu?) nám opět perlí a chystá novelu zákona o evidenci obyvatel ve stylu Třetí říše. Na úřadech jsou kromě stovek tisíc skutečných bezdomovců přihlášeni rovněž lidé, kteří se celkem pochopitelně a správně vyhýbají organizované loupeži (t. č. nazývané „daně“), úřední buzeraci apod. To je samozřejmě strašný problém, který je potřeba okamžitě řešit, co by režim dělal, kdyby příští rok nemohl rozhazovat 1100 miliard korun, o které všechny okrade? Ještě zavést GeStaPo, pravidelné legitimace a stané právo a bude to komplet.

Novela tedy uvádí povinnost (dosud právo) všech občanů mít trvalé bydliště (co u lidí dlouhodobě pobývajících v zahraničí opravdu netuším), zpětně zavádí přechodné bydliště a přikazuje pronajímatelům umožnit zapsání TB. Jo a ještě přidává flastr (až) patnáct tisíc pro ty, kteří to nebudou mít v pořádku do 15 dnů od stěhování. Taky nemáte po práci, ze které vám režim 2/3 rozkrade na daních (a ještě vás dále buzeruje), co dělat než se při častém stěhování plahočit po desítkách úřadů a neustále si měnit nějaké údaje, po kterých přitom je principiálně ve svobodné společnosti státu lautr hovno?

A co takhle propustit milion úředníků, zrušit stovky úřadů, dotace, zprivatizovat ČEZ, Čepro, dráhy atd., rozpustit městské opicie a samozřejmě nádavkem zrušit pár desítek daní a snížit ty zbývající? To je tam asi nenapadne.

Další informace