Budoucnost civilizace

Portál Délský potápěč (očistí-li jej laskavý čtenář o tu, naštěstí celkem malou, část konspiračního hnoje), zveřejnil článek, který shrnuje spoustu zajímavých fakt o nynější civilizaci a jistě otevírá mnoho zajímavých otázek. Doporučeno zejména pro hyperkorektní neolevičáky, ať jim praskne žilka…laugh

Jan Pokorný o hospodaření s vodou

Zajímavý rozhovor s biologem Pokorným o hospodaření s vodou se objevil v Lidovkách. Potvrzuje smutný fakt, že lidi blbnou, jak si nesáhnou na práci v přírodě, absolutně ztrácí selskej rozum a bude nutno vysvětlovat, že voda transportuje o několik řádů větší energii, než o kolik sem údajně dopadá víc ve fantasmagoriích jako todlencto oteplování a podobně.

Aneb klasicky pár (možná tehdá ještě) vědců přišlo s pár většími hrubými klimatickými modely, které sledují velké pohyby mas vody a vzduchu, ale nedokážou vůbec pobrat místní mikroklimatické podmínky. Na základně těchto absolutně nesedících modelů, na kterých je nutno ještě desítky let pracovat, se tu ovšem už dnes vytváří nějaké fantasmagorické kroky jako je likvidace průmyslu v Evropě, přitom to není vůbec k ničemu. Skutečným vědcům je ovšem znám efekt mávnutí motýlích křídel a ty to vůbec nepřekvapí. Ve výsledku si děláme z přírody step, a to i tím víc, čím víc řepky se tu pěstuje (cyklus se uzavřel a had se kousl do vlastního ocasu), a pak je hrozný překvápko, že tu máme stepní podnebí a skoro neprší!

Jak se repasuje počítač (pořádně)

Když člověk všude vidí ty stovky random e-shopů plné špičkových odborníků na repase počítačů, kteří neumí ani pájet, natož řešit složitější SW problémy než instalace OS (mnohdy ani tyto problémy ne), pojďme se podívat, jak vypadá taková repase na úrovni, konkrétně u nás, a proč byste měli dát přednost kvalitě, ba si dokonce za násobně víc a specializovanější práce, které tomu věnujeme, snad dokonce i nějaký drobák připlatit. Obvyklé krámy pofoukané kompresorem (maximálně s pár komponentami navíc) a se základní instalací OS jsou totiž výsměch, rozhodně ne repasovaná sestava. Pokud na to nikdo nehrábne, těžko se může dát mluvit o repasi, žánop. Jestli je pro vás na prvních třech místech jenom cena, tak hledejte pomoc jinde, u nás jsou priority v pořadí kvalita, cena, výkon.

Číst dál: Jak se repasuje počítač (pořádně)

Petr Kubáč: Fenomén Heróna Alexandrijského

V několika posledních článcích mistr Kubáč opravdu válí, nicméně ten poslední skutečně uhozuje hlavičku na hřebíček, citujme:

Tedy se dostáváme ke dnešní době a k islamismu, který ženou ropné peníze. Začněte tvrdě makat v oblasti energetiky, zlikvidujte tím hodnotu ropy a bude po islamismu, ale též po současném statusu QUO, který umožňuje patriciům dnešní společnosti pohrdat prací, věnovat se pletichám a obchodu se vzdáleným zahraničím. Tedy mnoho důvodů nechat opravdu převratné technologie hnít v zárodečném stadiu, abychom se za 1500 let mohli divit : "ÓÓÓÓ - to už Staří Američané experimentovali s termojadernou fúzí ??" Převratné myšlenky nejsou dnes žádány. Nejsnadnější cesta ke zbohatnutí nevede přes ( skutečně ) převratné stroje, ale přes konzumerismus státy dotovaných lidí, kteří kupují zboží, k jehož výrobě nijak nepřispěli. Proto tolik řečí o robotice a robotizaci ( "noví lidé" z univerzit i z rozvojového světa pracovat neumí, a navíc kdo pracuje nemá čas utrácet ), proto migrace ( představte si tu útratu v Orsay u muslima se 4 manžekami ), proto sofistikované sociální dávky ve stylu "nepodmíněného základního příjmu", proto NE usilovné práci, NE tvrdému vzdělání a NE Thoriovvým jaderným elektrárnám, které v prototypu fungovaly už v 60. letech.

Tak tak. Dotace a spotřební šmejd, kdy i drahá elektronika je šunt na jedno použití, protože i vohnout, bydlící v nájmu za 20 tisíc (což je radostná vyhlídka tak asi do první větší nemoci či úrazu, a pokud se vůbec dožijí důchodu, tak krásná poukázka na pobyt v kartonové krabici; ani ti rozumnější už bydlet nebudou, když si po nóvomu hypotéku nevezmou, o to se soudruzi z národní už postarají, aby na hypotéku dosáhli jen dotační šmejdi a náplava ze zahraničí, která tak velice levně získá byt, který při pronájmu za 20-25k bohatě vydělá na splátky a ještě zůstane), tak i ten přece musí neustále mít (na dluh) to nejposlednějšejší a nejmodernějšejší (i když funkčně je to obvykle už spíš horší tím, čím je to novější). Všechno se valí odněkud bůhvíodkud zpoza oceánu, kde to bouchají děti, a to za prachy generované ze vzduchu.

Věru těžko ale někde začít tento megachlív vymetat, protože pan společnost je nemocný stále víc. Politikounští patricijové, naprosto odříznutí od reality, kteří svým lžím sami uvěřili, nehnou vůbec s ničím, protože ti jsou rádi za každou sekundu, kdy si můžou hrabat a za sekundu dvanáct, než ten průser vypukne, vypadnou někam daleko. I když se do toho hnoje občas omylem dostane někdo trochu při smyslech, tak stejně nic nehne, protože v rámci tzv. dlouhého pochodu institucemi úřady obsadil mix new-left pakáže, napojené na ziskovky (ti všichni rovněž těm svým nemocným blábolům uvěřili a tak tady podle svých úchylných vizí aktuálně ničí ekonomiku i tradiční společnost), v kombinaci s klasickou skupinou rozumově pomalejších netáhel a jiných budižkničemů. Tak je tedy kdokoli, kdo s tím hnojem chce trochu hnout, stejně ukamenován úřednickou klikou. Ten bordel ještě vynásobte minimálně dvěma, protože to máme nejen doma, ale i v prdeli Bruseli. Navíc, moderní ovčan, zpracovaný stádní propagandou už od školky, tomu všemu ještě pleská, a tak těžko bude ta rozumná menšina ve společnosti něco dělat. Snad leda balit kufry, otázkou ale je, jestli voni nemaj ještě nějakej jinej glóbus

Další informace