Petr Kubáč: Fenomén Heróna Alexandrijského

V několika posledních článcích mistr Kubáč opravdu válí, nicméně ten poslední skutečně uhozuje hlavičku na hřebíček, citujme:

Tedy se dostáváme ke dnešní době a k islamismu, který ženou ropné peníze. Začněte tvrdě makat v oblasti energetiky, zlikvidujte tím hodnotu ropy a bude po islamismu, ale též po současném statusu QUO, který umožňuje patriciům dnešní společnosti pohrdat prací, věnovat se pletichám a obchodu se vzdáleným zahraničím. Tedy mnoho důvodů nechat opravdu převratné technologie hnít v zárodečném stadiu, abychom se za 1500 let mohli divit : "ÓÓÓÓ - to už Staří Američané experimentovali s termojadernou fúzí ??" Převratné myšlenky nejsou dnes žádány. Nejsnadnější cesta ke zbohatnutí nevede přes ( skutečně ) převratné stroje, ale přes konzumerismus státy dotovaných lidí, kteří kupují zboží, k jehož výrobě nijak nepřispěli. Proto tolik řečí o robotice a robotizaci ( "noví lidé" z univerzit i z rozvojového světa pracovat neumí, a navíc kdo pracuje nemá čas utrácet ), proto migrace ( představte si tu útratu v Orsay u muslima se 4 manžekami ), proto sofistikované sociální dávky ve stylu "nepodmíněného základního příjmu", proto NE usilovné práci, NE tvrdému vzdělání a NE Thoriovvým jaderným elektrárnám, které v prototypu fungovaly už v 60. letech.

Tak tak. Dotace a spotřební šmejd, kdy i drahá elektronika je šunt na jedno použití, protože i vohnout, bydlící v nájmu za 20 tisíc (což je radostná vyhlídka tak asi do první větší nemoci či úrazu, a pokud se vůbec dožijí důchodu, tak krásná poukázka na pobyt v kartonové krabici; ani ti rozumnější už bydlet nebudou, když si po nóvomu hypotéku nevezmou, o to se soudruzi z národní už postarají, aby na hypotéku dosáhli jen dotační šmejdi a náplava ze zahraničí, která tak velice levně získá byt, který při pronájmu za 20-25k bohatě vydělá na splátky a ještě zůstane), tak i ten přece musí neustále mít (na dluh) to nejposlednějšejší a nejmodernějšejší (i když funkčně je to obvykle už spíš horší tím, čím je to novější). Všechno se valí odněkud bůhvíodkud zpoza oceánu, kde to bouchají děti, a to za prachy generované ze vzduchu.

Věru těžko ale někde začít tento megachlív vymetat, protože pan společnost je nemocný stále víc. Politikounští patricijové, naprosto odříznutí od reality, kteří svým lžím sami uvěřili, nehnou vůbec s ničím, protože ti jsou rádi za každou sekundu, kdy si můžou hrabat a za sekundu dvanáct, než ten průser vypukne, vypadnou někam daleko. I když se do toho hnoje občas omylem dostane někdo trochu při smyslech, tak stejně nic nehne, protože v rámci tzv. dlouhého pochodu institucemi úřady obsadil mix new-left pakáže, napojené na ziskovky (ti všichni rovněž těm svým nemocným blábolům uvěřili a tak tady podle svých úchylných vizí aktuálně ničí ekonomiku i tradiční společnost), v kombinaci s klasickou skupinou rozumově pomalejších netáhel a jiných budižkničemů. Tak je tedy kdokoli, kdo s tím hnojem chce trochu hnout, stejně ukamenován úřednickou klikou. Ten bordel ještě vynásobte minimálně dvěma, protože to máme nejen doma, ale i v prdeli Bruseli. Navíc, moderní ovčan, zpracovaný stádní propagandou už od školky, tomu všemu ještě pleská, a tak těžko bude ta rozumná menšina ve společnosti něco dělat. Snad leda balit kufry, otázkou ale je, jestli voni nemaj ještě nějakej jinej glóbus

Rozhovor s Romanem Křížem

Roman Kříž z Libertariánského institutu myslím ve svém rozhovoru do Reflexu shrnul mnoho faktů o stádu a vůbec nynějším uspořádání. Stojí do za přečtení.

Aukro a přístup k zákazníkům

Aukro poněkolikáté jen v posledních měsících změnilo podmínky a nastavení služeb aniž by se ráčili kohokoli řádně informovat. Tentokrát se to týká čehosi v komentářích a argumentace je, že to mají kdesi v novinkách, kam se mimochodem člověk musí jako debil proklikávat přes bůhví kolik stránek, přímý odkaz tam není. Ne, skutečně to není ani v zápatí, když už to tedy není první věc na titulní straně, na kterou oko padne, jak by normální člověk čekal. No, asi je nepřekonatelnej problém v roce 2017 svým smluvním zákazníkům poslat e-mail, když už jim nepošlou přímo dopis, že. Tak nějak mi to přípomíná Stopařova průvodce po galaxii, i když, nalijme si čistého vína, vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby to bylo ze života:

„Ale pane Dente, ty plány byly přístupné na místním plánovacím úřadě tři čtvrtě roku.“
„To jo, a jakmile jsem se to dozvěděl, hned jsem se taky na ně sěl podívat, včera odpoledne to bylo.  Zrovna jste se nenamáhali na ně upozorňovat, co? Jako třeba že byste to někomu řekli, nebo tak něco na ten způsob.“
„Ale ty plány byly vyvěšeny...“
„Vyvěšeny? Musel jsem je nakonec jít hledat do sklepa.“
„Tam je oddělení, kde je vyvěšují.“
„S baterkou.”
„Asi byl zrovna výpadek proudu.“
„A schody zřejmě taky vypadly.“
„Podívejte se, našel jste to oznámení nebo ne?“
„Ale jo, našel. Na dně zamčené registračky, a tu vecpali na zrušený záchod a na dveře dali ceduli Pozor, leopard!.“

Další informace